O nas
Kim jesteśmy?
Oddajemy do Państwa dyspozycji pierwszy w małopolsce gabinet leczenia skolioz wykorzystujący nowatorską i niezwykle skuteczną metodę F.E.D.
W naszym gabinecie oferujemy leczenie skoliozy prowadzone przez fizjoterapeutów z dużym doświadczeniem zawodowym, posiadających międzynarodowy certyfikat wydany przez prof. Sastre poświadczający ich umiejętności.
Wierzymy że dzięki metodzie F.E.D. wykorzystywanej w sposób dostosowany do pojedynczego pacjenta, typu i stopnia zaawansowania skoliozy będziemy w stanie skutecznie pomóc w wielu przypadkach tego trudnego do leczenia schorzenia. Ze skoliozą można wygrać! Zapraszamy !
Krzysztof Reguła
fizjoterapeutaPo ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2000 roku rozpocząłem pracę jako fizjoterapeuta w Krakowskim Centrum Rehabilitacji a później na Oddziale Dziennym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, zdobywając doświadczenie w pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi oraz problemami ortopedycznymi.
W tym czasie pracowałem także jako asystent a później wykładowca Collegium Medicum UJ Instytutu Fizjoterapii. Prowadziłem liczne szkolenia w zakresie profilaktyki bólów kręgosłupa dla takich firm jak IBM czy Motorola.
Aktualnie pracuję w Gabinecie Leczenia skolioz Fedmedica w Krakowie (certyfikat dotyczący leczenia metodą FED uzyskałem w 2011r) oraz w Centrum Medycznym Medicover w Krakowie.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach aby efektywnie pomagać pacjentom.
Stosowane metody:
METODA Briana Mulligana
Jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną ciągle rozwijającą się wraz z postępem medycyny. Brian Mulligan opracował mobilizacje połączone ruchem /tzw. techniki “MWM&”/ i wiele innych. Są to techniki działające bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy.
Koncepcja Mulligana zakłada, m.in:
-całkowitą bezbolesność podczas stosowania technik mobilizacyjnych,
-funkcjonalne obciążenie powierzchni stawowych siłą grawitacji;
-łączenie ruchu biernego, mobilizacyjnego w płaszczyźnie powierzchni stawowych z czynnym ruchem kątowym w tym samym stawie;
-stosowanie docisku na końcu zakresu bezbolesnego ruchu;
-wykonanie odpowiedniej liczby powtórzeń wyżej wymienionej procedury terapeutycznej;
-polecenie "zadania domowego" dla pacjenta, polegającego na wykonywaniu indywidualnie dobranych specjalistycznych ćwiczeń.
Taping
Metoda została wymyślona w Japonii przez chiropraktyka Kenzo Kase. Stosowana jest powszechnie od 1988 roku. Stosowanie Tapingu jest w 100% bezpieczne i nie przeszkadza w codziennym życiu. Około 20 minut po przyklejeniu plastra przestajemy odczuwać jego obecność na ciele. Osoba z przyklejonym plastrem może biegać, skakać, a nawet pływać. Działanie plastra jest zależne od sposobu naklejenia, a ten z kolei od efektów, jakie chce uzyskać terapeuta. Taping ma za zadanie: zmniejszyć nieprawidłowe napięcie (mięśni, skóry, powięzi), wspomóc mięsień w działaniu (ułatwienie funkcji), zwiększyć zakres ruchu mięśni i stawów, poprawić mikrokrążenie, aktywować układ limfatyczny, zwiększyć ilość przepływającej limfy, zwiększyć prędkość przepływającej limfy, usuwać jej zastój, zmniejszyć stany zapalne, zmniejszyć krwiaki (siniaki), aktywować wewnętrzny system znieczulenia, wspierać funkcje stawów, poprawiać korygowanie ustawienia, uśmierzanie bólu.
Terapia punktów spustowych
Koncepcję metody opracowała dr Janet Travell pochodząca ze Stanów Zjednoczonych w latach 40 XX wieku. Zwana też czasem terapią mięśniowo- powięziową wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie pacjenta od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Janet Travell nazywa punktami spustowymi wrażliwe miejsca w mięśniach o wzmożonym napięciu, które są bolesne pod wpływem ucisku, powodują promieniujący ból oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia (podobnie jak w przypadku bólu rwy kulszowej lub dyskopatii).
- Kurs PNF – podstawowy,
- Funkcjonalna Mobilizacja moduł I, II,
- Funkcjonalna Mobilizacja Dolnej Połowy Ciała,
- Funkcjonalna Mobilizacja Górnej Połowy Ciała,
- Medycyna Ortopedyczna wg Cyriaxa – moduł MB1 oraz I – VII,
- Terapia manualna połączona z ruchem wg Briana Mulligana – moduł A, B, C,
- Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa wg metody McKenziego – moduł A, B, C, D,
- Leczenie skolioz idiopatycznych wg metody FED profesora Santosa Sastre Fernandez’a,
- Zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie – punkty spustowe, ból i napięcie mięśni,
- Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w obrębie klatki piersiowej ze szczególnym uwzględnieniem skolioz idiopatycznych,
- Stabilność – niestabilność. Kompensacyjne schematy ruchowe przy insuficencji systemów stabilizujących,
- Nowoczesna koncepcja stabilizacji stawów obwodowych. Stabilność centralna, a stabilność stawów peryferyjnych,
- Stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo-żuchwowego,
- Medical Taping,
- Kinesiology Taping,
- Zasady nieoperacyjnego leczenia skolioz idiopatycznych u dzieci,
- Gorset Cheneau w leczeniu zachowawczym skolioz,
- Ocena gorsetu Cheneau w leczeniu skolioz idiopatycznych – warsztaty,
- The S-E-T Concept – Koncepcja ćwiczeń rehabilitacyjnych z wykorzystaniem systemu pasów i podwieszek TerapiMaster.
Konrad Mieckowski
fizjoterapeutaJestem absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, pracuję jako fizjoterapeuta od 2011 roku. Od 2012r jestem certyfikowanym terapeutą metody FED. Pracuję jako terapeuta zarówno z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi, jak i cierpiącymi na dolegliwości bólowe. Mam doświadczenie w rehabilitacji dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz starszych. Prowadzę także rehabilitację osób unieruchomionych. Przez cztery lata współpracowałem z Małopolskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie. W jej ramach ustaliłem i prowadziłem program rehabilitacji w wodzie dla grupy osób cierpiących na nadwagę, z bólami kręgosłupa, po 55 roku życia. Zawód fizjoterapeuty łączę ze swoją druga pasją jaką jest pływanie, w ramach której prowadzę zajęcia rehabilitacji w wodzie oraz naukę pływania.
Stosowane metody:
Metoda McKenzie
Jej twórcą jest nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie . Metoda polega na mechanicznej diagnostyce dolegliwości bólowych zarówno kręgosłupa jak i stawów obwodowych. Metoda ta opiera się na szczegółowym wywiadzie, diagnostyce problemu bólowego , znalezieniu odpowiednich sekwencji ćwiczeń zmniejszających dolegliwości bólowych, zaopatrzeniu pacjenta w wiedzę jak samodzielnie radzić sobie z dolegliwościami bólowymi ,oraz co robić by dolegliwości bólowe nie powracały .
Metoda Cyriax
Jej twórcą jest James H.Cyriax . System diagnostyczno- terapeutyczny zajmujący się pacjentami z dolegliwościami bólowymi układu ruchu. Myślą przewodnią koncepcji jest szczegółowa diagnostyka pozwalająca na precyzyjne określenie źródła dolegliwości bólowych , oraz propozycje klinicznie potwierdzonych sposobów leczenia danej dolegliwości .
PNF – Pracuj Nad Funkcją
Koncepcja stworzona przez neurofizjologa – dr Hermana Kabata oraz Maggie Knott . Koncepcja w której pacjent znajduje się w centrum terapii, fizjoterapeuta wraz z pacjentem ustala określone cele i sposoby leczenia . Poprzez różne sposoby terapeutyczne odzyskuje się utraconą przez pacjenta funkcję . Terapia jest bezbolesna. To system leczenia holistycznego , nie ograniczający się tylko do terapii miejscowej.
- Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a – moduł I, II,
- Leczenie skolioz idiopatycznych wg metody FED profesora Santosa Sastre Fernandez’a,
- Terapia manualna połączona z ruchem wg Briana Mulligana – moduł A, B,
- Kurs PNF,
- Kurs Funkcjonalny PNF,
- Mechaniczne diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa wg metody McKenziego – moduł A,
- Kurs masażu – stopień I –V,
- Kinesiology Taping – warsztaty praktyczne,
- Kinetic Kontrol – warsztat praktyczny,
- Instruktor rekreacji ruchowej – specjalizacja instruktor pływania.
Publikacje:
- Mucha D., Kasperczyk T., Mieckowski K., Mucha T. „Influence of swimming at improving efficiency of children and young people with round back”. Quo vadis zdravotnictvo : zbornik prispevkov z vedecko – odbornej konferencie s medzinarodnou ucast’ou / ed. Dernarova L., Jakubikova M., Mikulakova W., Argayova I., Schlosserova A., Kuriplachova G., Kvasnakova D. Presov : Presovska univerzita v Presove, 2012, s. 156-169.
Chcesz skutecznie wyleczyć skoliozę?
Nie czekaj! Umów się na wizytę już dzisiaj i skorzystaj z zalet jakie daje metoda leczenia F.E.D.
881 933 888